dziecko z podniesioną ręką

Jadłospis

Jednym z naszych nadrzędnych celów jest promocja zdrowego odżywiania u najmłodszych. Potrawy, które serwujemy w Gumisiowych Placówkach, są starannie przygotowywane z naturalnych składników, uwzględniając sezonowe warzywa i owoce, które obfitują w cenne witaminy. Dla dzieci z alergiami pokarmowymi oraz szczególnymi wymaganiami żywieniowymi dostosowujemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację żywieniową dzieci. Codziennie dostarczamy świeże owoce i warzywa oraz zachęcamy je do eksploracji nowych smaków, które same przygotowują podczas zajęć kulinarnych w ramach „Kuchcikowo”. Ponadto uczymy naszych podopiecznych dobrych manier przy stole.

Gwarantujemy, że dzieci mają dostęp do różnorodnych smaków, co sprzyja rozwijaniu ich kubków smakowych. Wszystkie nasze potrawy są dostosowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych dzieci, uwzględniając ich wiek i etap rozwoju. Wierzymy, że właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju i ogólnego samopoczucia naszych podopiecznych.

19.02.24.

20.02.24.

21.02.24.

22.02.24.

23.02.24.

Śniadanie

Szwedzki bufet: chleb żytni, razowy z masłem, pasztet, ogórek konserwowy, pomidorki koktajlowe, serek w plastrach mozzarella,(1,7), herbata z cytryną, miodem.

Szwedzki bufet: chleb żytni , makrela w pomidorach, szynka drobiowa, pomidorki kokralowe, ogórek zielony, żółty serek, herbatka, kakao (1,4, 7).

Szwedzki bufet: chleb żytni , razowy z kiełbaski drobiowe na ciepło, paseczki papryki zielonej, ogórek zielony, serek topiony herbata z cytryną i imbirem (1,7).

Szwedzki bufet: chleb żytni, jajecznica na szyneczce z szczypiorkiem, salami, pomidorki koktajlowe, serek śmietankowy , herbatka z maliną, (1,3,7)

Chleb żytni, razowy z masłem, mleko, płatki kukurydziane, musli, makrela, żółty serer, herbatka z miodem i cytryna. (1, 4,7)

Obiad

Zupa jarzynowa z ziemniakami, makaron z sosem bolognese i zielonym groszkiem (1,6,7,9) kompot, woda

Zupa meksykańska z czerwoną fasolą, podudzie z kurczaka, puree, surówka z kapusty pekińskiej z jabłkiem (1,7,9) (1,3,7,9)kompot domowy, woda

Rosół z makaronem, bitka wieprzowa w jasnym sosie, kasza pęczak, buraczki w wiórkach (1,7,9)kompot domowy, woda

Zupa pomidorowa z ryżem, kotlecik schabowy, ziemniaki puree, warzywa na parze (1,3,7,9)kompot domowy, woda

Zupa krem z dyni z grzankami, pierogi z serkiem i sosem truskawkowym (1,7,9), kompot domowy, woda

Podwieczorek

Galaretka borówkowa, biszkopty, pomarańczko, herbatka z cytryną.

Koktajl na bazie jogurtu naturalnego i szpinaku, jabłko, kiwi, banan, chlebek ryzowy herbatka owocowa, woda z cytryną. (7)

Galaretka zielona, kiwi, banan, chrupki kukurydziane, herbatka owocowa.

Jabłka w cieście francuskim wypiek własny, herbatka, mandarynka, marchewka, herbatka owocowa, (1)