Gumisiowy Domek:

Przedszkole Niepubliczne Gumisie to przedszkole z 9 letnia tradycją.
W 2007 roku otrzymało wyróżnienie w akcji "Wybierz najlepsze przedszkole dla swojego dziecka".
W Gumisiowm Domku swoja przygodę z przedszkolem rozpoczynają 2,5 – 3 latki.
Gumisiowy Domek to miejsce dla najmłodszych, gdzie rodzinna atmosfera, uśmiech i życzliwość jest podstawą szybkiej aklimatyzacji w pierwszych dniach przedszkola.
To miejsce wyjątkowe, Gumisie stawiają tu pierwsze kroki w edukacji.
Zdobywają pewność siebie, poczucie własnej wartości, zaspokajają ciekawość świata.
Biorą udział w zróżnicowanych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli, dla których praca z dziećmi jest pasją.
Spędzają czas w przytulnym, przyjemnym i bezpiecznym miejscu.
Przedszkole posiada ogród wyposażony w kolorowe i bezpieczne urządzenia do zabawy.

Gumisiowy Las:

W 2008 roku w pięknym otoczeniu Rezerwatu Żurwiniec powstał drugi oddział Przedszkola Niepublicznego Gumisie - „Gumisiowy Las” .
W Gumisiowym Lesie maluszki z Gumsiowego Domku kontynuują swa przygodę. Jest to kameralne przedszkole z rodzinną atmosferą, gdzie każde dziecko jest ważne i wyjątkowe.
Przedszkole składające się z dwóch grup dzieci 4 i 5 letnich.
Przytulne i przyjazne pomieszczenia sprawiają, że dzieci czują się jak w domu.
To magiczne miejsce które zmienia się w zależności od pory roku, to miejsce gdzie dzieci przyrodę maja na wyciągnięcie ręki, z dala od zgiełku, ruchliwej ulicy czy hałasu.

Zapewniamy:

• kameralne grupy do 16 dzieci,
  • indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • wykwalifikowaną pełną pasji i zaangażowania kadrę pedagogiczną,
  • zajęcia dodatkowe w cenie przedszkola,
  • bogate, bezpieczne i estetyczne wyposażenie przedszkola,
  • przestronny ogród przedszkolny z ekologicznym placem zabaw,
  • codzienny, aktywny pobyt na świeżym powietrzu, spacery do pobliskiego Rezerwatu Żurawiniec
  • bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych,
  • domowe posiłki przygotowywane z naturalnych produktów, z uwzględnieniem sezonowych bogatych w witaminy warzyw i owoców, uwzględniamy diety pokarmowe.
  • pomoc psychologa
  • Realizacja programu wychowania przedszkolnego "Nasze przedszkole. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci” Małgorzata Kwaśniewska i Wiesława Żaba – Żabińska Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego ora z odpowiada zaleceniom zawartym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 czerwca 2012 roku (Dziennik Ustaw z dnia 3 lipca 2012 r. nr 0, poz. 752) w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników.(Dziennik Ustaw z dnia 30 sierpnia 2012r., poz. 977)

Zamiłowanie pracujących w przedszkolu osób do teatru, wszelkich działań artystycznych zaowocowało zmianą od września 2014 roku profilu przedszkola na teatralno – artystyczny oraz nawiązaniem współpracy z osobami od wielu lat związanymi z dziecięcym teatrem Jerzym Hamerskim oraz Elżbietą Drygas twórcami Szkoły Łejery w Poznaniu.

Obiecujemy:

• dużo radości, ciepła, uśmiechu i zabawy
  • moc doświadczania i twórczego przeżywania
  • ogrom teatralnych i artystycznych wzruszeń

Obiecujemy:

• słuchać, akceptować i realizować marzenia Państwa dzieci.