sala w przedszkolu

Informacje o Przedszkolu Niepublicznym Gumisie

Gumisiowy Domek

• Przedszkole Niepubliczne Gumisie to przedszkole z 18 letnia tradycją.
  • W Gumisiowm Domku swoja przygodę z przedszkolem rozpoczynają 2,5 – 3 latki.
  • Gumisiowy Domek to miejsce dla najmłodszych, gdzie rodzinna atmosfera, uśmiech i życzliwość jest podstawą szybkiej aklimatyzacji w pierwszych dniach przedszkola.
  • To miejsce wyjątkowe, Gumisie stawiają tu pierwsze kroki w edukacji.
  • Zdobywają pewność siebie, poczucie własnej wartości, zaspokajają ciekawość świata.
  • Biorą udział w zróżnicowanych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli, dla których praca z dziećmi jest pasją.
  • Spędzają czas w przytulnym, przyjemnym i bezpiecznym miejscu.
  • Przedszkole posiada ogród wyposażony w kolorowe i bezpieczne urządzenia do zabawy.

Gumisiowy Las

• W 2008 roku w pięknym otoczeniu Rezerwatu Żurwiniec powstał drugi oddział Przedszkola Niepublicznego Gumisie - „Gumisiowy Las” .
  • W Gumisiowym Lesie maluszki z Gumsiowego Domku kontynuują swa przygodę. Jest to kameralne przedszkole z rodzinną atmosferą, gdzie każde dziecko jest ważne i wyjątkowe.
  • Przedszkole składa się z dwóch grup dzieci 4 i 5 - 6 letnich.
  • Przytulne i przyjazne pomieszczenia sprawiają, że dzieci czują się tutaj jak w domu.
  • To magiczne miejsce które zmienia się w zależności od pory roku, to miejsce gdzie dzieci przyrodę mają na wyciągnięcie ręki, z dala od zgiełku, ruchliwej ulicy czy hałasu.

Nagrody i wyróżnienia

W 2007 roku przedszkole otrzymało wyróżnienie w akcji "Wybierz najlepsze przedszkole dla swojego dziecka". W 2019 roku wyróżnienie "Przedszkole na medal” w mieście Poznaniu” w  plebiscycie Głosu Wielkopolskiego" W 2022 roku również w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Przedszkole zostało „Przedszkolem na medal” w mieście Poznaniu”

Zapewniamy:

• kameralne grupy do 16 dzieci Gumisiowy Domek , oraz grupy do 18 dzieci Gumisiowy Las
  • indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • wykwalifikowaną pełną pasji i zaangażowania kadrę pedagogiczną,
  • zajęcia dodatkowe w cenie przedszkola,
  • bogate, bezpieczne i estetyczne wyposażenie przedszkola,
  • przestronny ogród przedszkolny z ekologicznym placem zabaw,
  • codzienny, aktywny pobyt na świeżym powietrzu, spacery do pobliskiego Rezerwatu Żurawiniec
  • bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych,
  • domowe posiłki przygotowywane z naturalnych produktów, z uwzględnieniem sezonowych bogatych w witaminy warzyw i owoców, uwzględniamy diety pokarmowe.
  • dużo radości, ciepła, uśmiechu i zabawy
  • moc doświadczania i twórczego przeżywania
  • ogrom teatralnych i artystycznych wzruszeń

W roku szkolnym 2023/2024 obowiązuje program wychowania przedszkolnego:

"PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO"  Wydawnictwo: MAC Edukacja. Autorzy: Wiesława Żaba - Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo

Obiecujemy:

• słuchać, akceptować i realizować marzenia Państwa dzieci.
  • czarować bajkowy dziecięcy świat
  • szanować każdego przedszkolaka oraz zauważać jego potrzeby

ogród w przedszkolu