dziecko z podniesioną ręką

Jadłospis

Jednym z naszych nadrzędnych celów jest promocja zdrowego odżywiania u najmłodszych. Potrawy, które serwujemy w Gumisiowych Placówkach, są starannie przygotowywane z naturalnych składników, uwzględniając sezonowe warzywa i owoce, które obfitują w cenne witaminy. Dla dzieci z alergiami pokarmowymi oraz szczególnymi wymaganiami żywieniowymi dostosowujemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację żywieniową dzieci. Codziennie dostarczamy świeże owoce i warzywa oraz zachęcamy je do eksploracji nowych smaków, które same przygotowują podczas zajęć kulinarnych w ramach „Kuchcikowo”. Ponadto uczymy naszych podopiecznych dobrych manier przy stole.

Gwarantujemy, że dzieci mają dostęp do różnorodnych smaków, co sprzyja rozwijaniu ich kubków smakowych. Wszystkie nasze potrawy są dostosowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych dzieci, uwzględniając ich wiek i etap rozwoju. Wierzymy, że właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju i ogólnego samopoczucia naszych podopiecznych.

22.04.24.

23.04.24.

24.04.24.

25.04.24.

26.04.24.

Śniadanie

Szwedzki
bufet: chleb pszenny z     masełkiem, sałata zielona, polędwica, pasztet z drobiu,    serek  śmietankowy z rzodkiewką powidła, herbata
z cytryną(1.7)

Szwedzki bufet: chleb żytni, razowy z sałatka jarzynowa, szynka krakowska, pomidorki koktajlowe, serek topiony, ogórek małosolny, , herbatka z cytryną (1, 7)

Szwedzki bufet: chleb żytni, masełko , jajecznica na masełku, szynka, ogórek zielony, pomidorki koktajlowe, twarożek z szczypiorkiem,  żółty ser,  herbatka z   cytryną (1, 3, 7).

Szwedzki bufet: chleb żytni z masełkiem, mix sałat, salami, pasztet, pomidorki, zielony ogórek, ser żółty,     herbatka z maliną,  (1,7)

Chleb żytni, razowy z masłem, płatki kukurydziane zalewane mlekiem, jajko z szczypiorkiem,  serek śmietankowy z rzodkiewką, powidła,   herbata z miodem i cytryna. (1, 3,7)

Obiad

Zupa krem z białych warzyw z grzankami, pierś z kurczaka
w łagodnym sosie warzywnym, ryż jaśminowy, marchewka gotowana
(1,6,7,9) kompot

Krupnik na wywarze mięsnym, makaron
z sosem truskawkowo-jogurtowym z kawałkami jabłka (1,6,7,9) kompot domowy, woda

Rosół z makaronem, kotlet drobiowy, ziemniaki puree, buraczki
wiórki (1,3,6,7,9)kompot domowy, woda

Krem ziemniaczany, klopsik wieprzowo-warzywny w sosie
pieczarkowym, kasza jęczmienna, surówka z białej kapusty z kukurydzą
i marchewką (1,3,6,7,9)kompot domowy, woda

Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet rybny, ziemniaki puree, surówka
z kiszonej kapusty (1,3,4,6,7,9)kompot domowy, woda

Podwieczorek

Rogaliki drożdżowe z powidłami (wypiek własny), banan, herbatka z cytryna (1,3,7)

Zapiekanki z szyneczką, serem żółtym i ketchupem, jabłko, pomarańczko, (1,7) herbatka miętowa.

Koktajl na bazie jogurtu naturalnego, biszkopty, jabłuszko i marchewka, (7)herbatka miętowa.

Hot dog kibica, z kiełbaską szynka i bułeczkami wypiek własny, jabłuszko, gruszka, herbatka owocowa. (1,3,7)