alt alt alt alt

Jadłopis

Domowe posiłki przygotowywane z naturalnych produktów, z uwzględnieniem sezonowych bogatych w witaminy warzyw i owoców, Dzieciom z alergiami pokarmowymi oraz specjalnymi wymaganiami żywieniowymi podajemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W przedszkolu przekazujemy dzieciom wiedzę na temat zdrowego żywienia. Dzieci codziennie otrzymują świeże owoce oraz warzywa, są zachęcane do próbowania nowych potraw, które samodzielnie wykonują podczas zajęć kulinarnych „Kuchcikowo”.

Uczymy dobrych manier przy stole.

Poniedziałek 13.09.21.
Śniadanie

Szwedzki stół: chleb żytni, razowy z masłem, sałata zielona, szynka  z indyka, pomidor, szczypiorek, ser żółty,  ogórek małosolny, powidła z moreli, herbata z cyrtyną i miodem.

Obiad

Zupa ogórkowa z koperkiem, makaron z sosem szpinakowym z serkiem mascarpone i gorgonzollą,    kompot domowy.

Podwieczorek

Jogurt z owocami,  arbuz, kompot z rabarbaru.

Wtorek 14.09.21.
Śniadanie Szwedzki stół: chleb żytni, razowy z masłem,jajecznica na szynce i masełku z szczypiorkiem, kiełbaska krakowska, zielony ogórek,   serek smietankowy z rzodkiewką, powidła,herbata z maliną.
Obiad Zupa pomidorowa z makaronem, kotlet mielony, ziemniaki z koperkiem, surówka z białej kapusty z tymiankiem i kkurydzą,  kompot domowy
Podwieczorek Tosty z żółtym serem, szynka i pieczarkami, gruszka,  herbata z maliną.
Środa 15.09.21.
Śniadanie Szwedzki stół: bułka żytnia, razowa z masłem, kiełbaski białe, pomidor z szczypiorkiem,   serek śmietankowy z szczypiorkiem,  powidła, herbata, kakao,
Obiad Rosół z makaronem, gulasz z warzywami, kasza jęczmienna, woda z cytryną.
Podwieczorek Kropkowy podwieczorek z okazji dnia Kropki, marcheweczki,  lemoniada cytrynowa.

Czwartek 16.09.21.
Śniadanie Szwedzki stół: chleb żytni, razowy z masłem, sałata, salami, pomidor, ser żółty, powidła, herbata z cytryną i pomarańczem.
Obiad Zupa fasolowa, kurczak w sosie potrawkowym, ryż , marchewka z groszkiem,    kompot domowy.
Podwieczorek Rogalik drożdżowy z powidłami wypiek własny, jabłko,   lemoniada cytrynowa z mięta, .

17.09.21.
Śniadanie Szwedzki stół: płatki kukurydziane, musli zalewane mlekiem, chleb żytni, razowy z masełkiem, serek śmiatankowy z ziołami, sałatka z pomidorków koktajlowych i mozarelli,   powidła, herbatka z cytryną  .
Obiad

Zupa jarzynowa, kotleciki rybne, ziemniaki z koperkiem, surówa z kiszonej kapusty z marchewką, ,   woda z cytryną .

Podwieczorek

Nalesniczki z serkiem waniliowym i borówkami,  woda z cytryną.