alt alt alt

Jadłopis

Domowe posiłki przygotowywane z naturalnych produktów, z uwzględnieniem sezonowych bogatych w witaminy warzyw i owoców, Dzieciom z alergiami pokarmowymi oraz specjalnymi wymaganiami żywieniowymi podajemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W przedszkolu przekazujemy dzieciom wiedzę na temat zdrowego żywienia. Dzieci codziennie otrzymują świeże owoce oraz warzywa, są zachęcane do próbowania nowych potraw, które samodzielnie wykonują podczas zajęć kulinarnych „Kuchcikowo”.

Uczymy dobrych manier przy stole.

Poniedziałek 11.07.22.
Śniadanie

Szwedzki stół: pieczywo mieszane, masło, salami, sałata zielona, sałatka z pomidorków koktajlowych, rukoli i małych mozzareli, paseczki papryki, twarożek z z szczypiorkiem, powidła,  herbata z cytryna i miętą .

Obiad

Krem z soczewicy z ziemniaków z mlekiem kokosowym i świeża natką pietruszki, gulasz drobiowy z kolorowymi warzywami (cukinia, dynia, batat, ziemniaki, marchew), kasza bulgur, ogórek kiszony,  kompot wielowocowy .

Podwieczorek

Jogurt z owocami, banan, chrupki kukurydziane,   lemoniada cytrynowa.

Wtorek 12.07.22.
Śniadanie Szwedzki stół: chleb razowy, żytni z masłem, pasztet z pomidorami, ogórek małosolny, ser żółty, powidła, herbara miętowa.
Obiad Pomidorowa na wywarze  drobiowym z ryżem jaśminowym, smietana i natka pietruszki, filet drobiowy w kukurydzianej panierce, puree ziemniaczane z koperkiem, mizeria z ogórków i rzodkiewki, kompot wieloowocowy.
Środa 13.07.22.
Śniadanie Szwedzki stół: bułeczki z sałatą, pomidorem, kiełkami z rzodkiewki, szynką z kurczaka, serek topiony z ziołami, powidła,  herbata z cytryną, kakao.
Obiad Obiad na pikniku pizza margerita, focaccia, paseczki ogorka, marcheweczki, kalarepka,    kompot wieloowocowy.
Podwieczorek Szaszłyki owocowe: truskawka, bana, arbuz, ananas, chlebek ryżowy,   lemoniada cytrynowa.

Czwartek 14.07.22.
Śniadanie Szwedzki stół, chleb żytni razowy z masłem, sałata zielona, kiełbaski z szynki, ogórek małosolny, żółty ser, papryka,  powidła, herbata z cytryną, kakao,
Obiad Barszcz ukraiński na wywarze mięsnym z białą fasolka i kapustą, pieczen wieprzowa w majeranku, lekki jasny sos pieczeniowy, kasza pęczak z natką pietruszki, blanszowany brokuł, marchewki baby,   kompot wieloowocowy.
Podwieczorek Jagodzianki wypiek własny, lemoniada .

15.07.22.
Śniadanie Szwedzki stół, musli, płatki kukurydziane zalewane mlekiem, chleb żytni razowy z masłem, pasta z jajka z szczypiorkiem,  sałatka pomidorki koktajlowe, mozzarella, pesto z bazylii, , twarożek, powidła, herbata z maliną .
Obiad

Krem z zielonych warzyw ze smietana i grzankami razowymi, kotlecik rybny, gotowane ziemnaiczki baby z koperkiem, surówka z pora  i jabłka, marchewki, rabarbarowa, .

Podwieczorek

Kanapeczki letnie na bagietce, arbuz,    lemoniada.