Jadłopis

Domowe posiłki przygotowywane z naturalnych produktów, z uwzględnieniem sezonowych bogatych w witaminy warzyw i owoców, Dzieciom z alergiami pokarmowymi oraz specjalnymi wymaganiami żywieniowymi podajemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W przedszkolu przekazujemy dzieciom wiedzę na temat zdrowego żywienia. Dzieci codziennie otrzymują świeże owoce oraz warzywa, są zachęcane do próbowania nowych potraw, które samodzielnie wykonują podczas zajęć kulinarnych „Kuchcikowo”.

Uczymy dobrych manier przy stole.

Poniedziałek 06.12.21.
Śniadanie

Szwedzki stół: chleb żytni, razowy z masłem, zielona sałata, szynka zkurczaka, pomidor, sałatka  z kurczakiem i mango, , ser żółty, powidła, herbata z cytryna i imbirem.

Obiad

Krem ziemniaczano - porowy z gałka muszkatałową i prażonymi pestkami dyni, strogonow drobiowy (bez pieczarek) z natka pieruszki, pyzy drożdżowe, buraczki zasmażane z cebulka i jabłkiem,   kompot domowy.

Podwieczorek

Serek waniliowy, mandarynki, jabłko,   herbata owoce leśne .

Wtorek 07.12.21.
Śniadanie Szwedzki stół: chleb żytni, razowy z masłem k iebaska żywiecka, zielony ogórek, pasta z tunczyka z szczyiorkiem, z szczypiorkiem, serek śmietankowy z zielonym ogórkiem,  powidła,herbata z maliną.
Obiad Ogórkowa na wywarze mięsnym, z ziemniakami, koperkiem i smietanka, kotlet de volaile z masłem, natka pietruszki, puree ziemniaczane z koperkiem, marchewka z groszkiem glazurowana masełkiem,  kompot domowy
Podwieczorek Koktajl na bazie jogurtu naturalnego, banana i truskawek, pierniki wypiek własny, herbata z maliną.
Środa 08.12.21.
Śniadanie Szwedzki stół: bułka żytnia, razowa z masłem, szynka gotowana w ziołach, pomidor z szczypiorkiem, serek smietankowy z ogórkiem zielonym, , powidła, kiełki z rzodkiewki, herbata, kakao,
Obiad Delikatna zupa grochowa na wywarze mięsnym, pancakes z musem z owoców leśnych i sosem jogurtowym, kompot wieloowocowy,
Podwieczorek Mikołajkowe kanapeczki, pomarańczko,  lemoniada cytrynowa.

Czwartek 09.12.21.
Śniadanie Szwedzki stół: chleb żytni, razowy z masłem, kiełbaska biała gotowana, ketchup, , ser zółty, ogórek małosolny,  powidła,  herbata z imbirem i cytryna, .
Obiad Rosół drobiowy z jarzynami, makaronem jajecznym i natka pietruszki, zrazy wieprzowo - wołowe z ogórkiem kiszonym w sosie własnym, kasza gryczana z natka pietruzki, blanszowany mix warzyw,   kompot domowy.
Podwieczorek Galaretka, banan, chrupki kukurydziane, herbatka z różą.

10.12.21.
Śniadanie Szwedzki stół, płatki kukurydziane, musli z owocami zalewane mlekiem, chleb żytni z masłem, powidłami, serkiem żółtym, rybka w pomidorkach,  herbatka z cytryną .
Obiad

Krem z czerwonej soczewicy z pomidorami , mlekiem kokosowym i curry, panierowany filet z dorsza, pieczone ziemniaki, sos tatarski z koperkiem na jogurcie naturalnym, surówka z kiszonej kapusty, jabłka i marchewki,  kompot domowy .

Podwieczorek

Placek drozdżowy z jabłkiem wypiek własny,  herbatka z cytryną.