alt alt

Jadłopis

Domowe posiłki przygotowywane z naturalnych produktów, z uwzględnieniem sezonowych bogatych w witaminy warzyw i owoców, Dzieciom z alergiami pokarmowymi oraz specjalnymi wymaganiami żywieniowymi podajemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W przedszkolu przekazujemy dzieciom wiedzę na temat zdrowego żywienia. Dzieci codziennie otrzymują świeże owoce oraz warzywa, są zachęcane do próbowania nowych potraw, które samodzielnie wykonują podczas zajęć kulinarnych „Kuchcikowo”.

Uczymy dobrych manier przy stole.

Poniedziałek 22.04.19.
Śniadanie Przedszkole nieczynne Święta Wielkanocne
Obiad

Przedszkole nieczynne.

Podwieczorek Przedszkole nieczynne
Wtorek 23.04.19.
Śniadanie Szwedzki stół: chleb żytni, razowy z masłem,szynka  z indyka, sałata zielona, ogórek zielony, pasta z białego serka,   powidła,   herbatka z imbirem i cytryną i miodem.
Obiad Zupa pomidorowa z makaronem, filet z indyka w sezamie, ziemniaki puree, surówka,  kompot domowy.
Podwieczorek Babka cytrynowa, owoce, herbatka miętowa.

Środa 24.04.19.
Śniadanie Szwedzki stół: bułka żytnia, razowa z masłem, pasztet pieczony, szynka tradycyjna, rzodkiewka, żółty ser,  powidła,  herbata malinowa, mleko, kakao.
Obiad Krem z zielonego groszku, rolada drobiowa z warzywami, kasza gryczana, fasolka,  woda mineralna z cytryną
Podwieczorek Galaretka, owoce, chrupki kukurydziane, herbatka.

Czwartek 25.04.19.
Śniadanie Szwedzki stół: bułka zytnia, razowa z masłem, pasta z kiełbaski, paseczki papryki, zielony ogórek, serek śmietankowy z szczypiorkiem,  powidła, herbata,
Obiad Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka, dziki ryż, marchewka gotowana z groszkiem,  kompot domowy.
Podwieczorek Jogurt naturalny z owocami, jabłko, herbatka.

26.04.19.

Śniadanie Szwedzki stół: płatki kukurydziane, musli z suszonymi owocami z mlekiem, pasta z markreli, chleb żytni z masłem, zielony ogórek,  powidła,  herbatka.
Obiad

Krem z kalafiora, naleśniki z musem jabłkowym,  surówka, kompot .

Podwieczorek

Drożdżówki z serem lub owocami, jabłko, marcheweczki, kompot.