dziecko z podniesioną ręką

Jadłospis

Jednym z naszych nadrzędnych celów jest promocja zdrowego odżywiania u najmłodszych. Potrawy, które serwujemy w Gumisiowych Placówkach, są starannie przygotowywane z naturalnych składników, uwzględniając sezonowe warzywa i owoce, które obfitują w cenne witaminy. Dla dzieci z alergiami pokarmowymi oraz szczególnymi wymaganiami żywieniowymi dostosowujemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację żywieniową dzieci. Codziennie dostarczamy świeże owoce i warzywa oraz zachęcamy je do eksploracji nowych smaków, które same przygotowują podczas zajęć kulinarnych w ramach „Kuchcikowo”. Ponadto uczymy naszych podopiecznych dobrych manier przy stole.

Gwarantujemy, że dzieci mają dostęp do różnorodnych smaków, co sprzyja rozwijaniu ich kubków smakowych. Wszystkie nasze potrawy są dostosowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych dzieci, uwzględniając ich wiek i etap rozwoju. Wierzymy, że właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju i ogólnego samopoczucia naszych podopiecznych.

11.03.24.

12.03.24.

13.03.24.

14.03.24.

15.03.24.

Śniadanie

Szwedzki bufet: Chleb pszenny,  razowy masłem, Szynka, mix sałat, serek w plastrach mozzarella, powidła, (1,7), herbata z cytryną, miodem.

Szwedzki bufet: chleb żytni, razowy z masłem, pasta jajeczna z szczypiorkiem, salami, ogórek konserwowy, serek śmietankowy z rzodkiewką, powidła, herbatka,  kakao (1,3, 7).

Szwedzki bufet: chleb żytni, polędwica drobiowa, zielony ogórek rukola, pomidorki koktajlowe, serek topiony  z ziołami, herbata z cytryną i imbirem (1, 7).

Szwedzki bufet: chleb żytni, razowy z kiełbaski drobiowe na gorąco, ketchup, ogórek zielony, ser śmietankowy z szczypiorkiem,  powidła, herbatka z maliną, (1,7)

Chleb żytni, razowy z masłem, płatki kukurydziane z mlekiem, ryba w pomidorach, ser zółty, powidła, herbatka z miodem i cytryna. (1, 4,7)

Obiad

Zupa pieczarkowa, pulpecik wieprzowy w sosie pomidorowym, ryż, surówka z marchewki i ananasa (1,3,7,9), woda z cytryną.

Zupa rosół z makaronem, kotlet z piersi kurczaka, puree, surówka z modrej kapusty (1,3,7,9)kompot domowy, woda

Krupnik z kaszą jęczmienną, racuchy drożdżowe z prażonym jabłkiem (1,3,6,7,9)kompot domowy, woda

Pomidorowa z ryżem, pyzy z sosem myśliwskim z kiełbasą, warzywa na parze (1,6,7,9) kompot domowy, woda

Zupa krem z zielonych warzyw z grzankami, kotlet rybny, puree, surówka z kiszonego ogórka (1,3,4,7,9)kompot domowy, woda

Podwieczorek

Zapiekanki z serkiem żółtym, szynką, paseczki papryki, jabłko, (3,7)

Chałka maślana wypiek własny z masłem, powidłami, banan,  (1,3,7)herbatka z cytryną.

Pizzerinki z żółtym serem, sosem pomidorowy, i ziołami, gruszka, jabłko, (1,7)

Galaretka z owocami, chlebek ryżowy, marcheweczki woda z cytryną

Mufinki dyniowe , marcheweczki, jabłko, wypiek własny,  (1,3, 7)